Diskussion:Felsökning: Skillnad mellan sidversioner

Från BryggarWiki
Hoppa till navigering Hoppa till sök
Ingen redigeringssammanfattning
Ingen redigeringssammanfattning
 
Rad 4: Rad 4:
--[[Användare:Kenneth|Kenneth]] 27 november 2007 kl. 06.21 (UTC)
--[[Användare:Kenneth|Kenneth]] 27 november 2007 kl. 06.21 (UTC)


:Förlåt - jag tänkte att eftersom jag skrivit om det på [[Diskussion:Huvudsida]] så skulle det vara självklart men var det bara för mig. Det är en extension som när man sparar en artikel kollar efter ord i artikeln som matchar existerande uppslagsord. För de matchar den hittar skapar den länkar. Den skall inte ändra på existerande länkar. [[Användare:80.216.168.155|80.216.168.155]] 27 november 2007 kl. 08.01 (UTC)
:Förlåt - jag tänkte att eftersom jag skrivit om det på [[Diskussion:Huvudsida]] så skulle det vara självklart men var det bara för mig. Det är en extension som när man sparar en artikel kollar efter ord i artikeln som matchar existerande uppslagsord. För de matchar den hittar skapar den länkar. Den skall inte ändra på existerande länkar. [[Användare:Fredrik Almgren|Fredrik Almgren]] 27 november 2007 kl. 08.02 (UTC)

Nuvarande version från 27 november 2007 kl. 10.02

Jag gjorde en liten ändring i artikeln för att spara den och kolla hur autoLinken funkade. Jag provade på denna artikel eftersom den är en av de längsta i wikin. Så vitt jag ser verkar det ha gått rätt bra. Fredrik Almgren 26 november 2007 kl. 21.17 (UTC)

Vad är en "autoLink"? --Kenneth 27 november 2007 kl. 06.21 (UTC)

Förlåt - jag tänkte att eftersom jag skrivit om det på Diskussion:Huvudsida så skulle det vara självklart men var det bara för mig. Det är en extension som när man sparar en artikel kollar efter ord i artikeln som matchar existerande uppslagsord. För de matchar den hittar skapar den länkar. Den skall inte ändra på existerande länkar. Fredrik Almgren 27 november 2007 kl. 08.02 (UTC)